Adwords – dopasowana forma reklamy internetowej

No Comments

System AdWords pozwala dotrzeć w sposób precyzyjny do grupy osób, które są odbiorcami treści znajdującej się na Twojej stronie internetowej. Program reklamowy opracowany przez Google pomaga rozwijać i przyciągać nowych klientów firmom na całym świecie. Dzięki możliwości wyboru miejsc, gdzie reklama będzie emitowana, ustalaniu poziomu wydatków w cyklu dziennym/miesięcznym i mierzeniu ich względem wpływów, możemy na bieżąco optymalizować kampanię aby dążyć do uzyskania jak najwyższego zwrotu z inwestycji ROI (return on investment).

Program Adwords nie narzuca budżetu jakim musimy dysponować aby móc się reklamować, to konkurencja i stawki kliknięć decydują w większości przypadków o tym, ile musimy przenaczyć na promocję naszego serwisu. Często spotykam się jednak z pytaniem od klientów: Ile będzie kosztować kliknięcie?, ile powinienem przenaczyć pieniędzy na miesiąc?, jakie słowa kluczowe? i wiele innych. Aby przygotować plan marketingowy w systemie AdWords należy uwzględnić kilka aspektów:

1. cel kampanii (sprzedaż, rejestracja, zapytanie, zapis do newslettera itp)
2. obszar działania (lokalny, regionalny, krajowy, kontynentalny)
3. konkurencja (sugerowana cena kliknięcia, ilość wyników)
4. czas emisji (w jaki dni, godziny ma być emitowany przekaz reklamowy)
5. rodzaj kampanii (sieć wyszukiwania, reklamowa, partnerzy)
6. ilość oferowanych produktów/usług

Powyższe wskazówki pozwolą na ustalanie budżetu jakim klient powinien dysponować aby uzyskać konwersję na odpowiednim poziomie. Zawsze informuję naszych klientów, że pierwsze 30 dni to okres, w którym szczególny nacisk kładziemy na optymalizację kampanii z uwzględnieniem statystyk aby z upływem czasu uzsykać jak najwyższą pozycję, wysoki poziom konwersji przy zachowaniu odpowiedniego wyniku jakości i relatywnie niskiej cenie za kliknięcie.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a full service agency that deliver compelling digital marketing solution. Our winning solutions and experience helps to deliver great results across several key areas.

Zapisz się do newslettera

Request a free quote

We offers professional SEO services that help websites increase organic search drastically and compete for 1st page rankings of highly competitive keywords.

20+

sidebar widgets

More from our blog

See all posts
No Comments

Najnowsze wpisy

 

Leave a Comment