Pozycjonowanie Katowice

Jeżeli zastanawiasz się, jak wyprzedzić konkurencję i dotrzeć do klientów w Katowicach, postaw na skuteczne pozycjonowanie stron www! Optymalizacja strony internetowej pod wyszukiwarkę Google, odpowiednio dobrane słowa kluczowe, content marketing, link building – te i inne działania SEO pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania i dotrzeć do nowych klientów z okolic Katowic. Sprawdź, na czym polega pozycjonowanie – Katowice!

Zostaw kontakt do siebie
Chcę otrzymać od firmy RankHouse Sp. j. z siedzibą w Gliwicach, przy ul. Zwycięstwa 14, 44-100 Gliwice, na podany adres mailowy informacje o charakterze marketingowym i promocyjnym (w tym obejmujące informacje handlowe).*

Co pozycjonujemy?

Strony B2B

Firmy lokalne

Sklepy internetowe

Strony zagraniczne

Pozycjonowanie stron Katowice

Pozycjonowanie strony internetowej (SEO – Search Engine Optimization) to proces optymalizacji mający na celu zwiększenie jej widoczności w wynikach wyszukiwania, wzrost ruchu na stronie, a co za tym idzie – dotarcie do większej liczby klientów. Obejmuje on zarówno działania na stronie, takie jak poprawa treści i struktury witryny oraz aspektów technicznych, jak i poza nią, jak budowanie profilu linków zewnętrznych. Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep internetowy w Katowicach, czy też oferujesz różne usługi, np. dentystyczne, kosmetologiczne czy prawnicze, dzięki odpowiednim działaniom SEO masz szansę pokazać się na samej górze wyników wyszukiwania na wybrane słowa kluczowe.

Naszą pracę rozpoczynamy od szczegółowego audytu SEO, dzięki któremu analizujemy stronę internetową pod kątem technicznym, treści, kategorii, słów kluczowych i nie tylko – to pozwala nam dobrać strategię działań do specyfiki konkretnej branży i lokalizacji.

Proces pozycjonowania stron w Katowicach, zważywszy na dużą konkurencję lokalnych firm, wymaga regularnych działań, dostosowanych do specyfiki rynku. Jeżeli masz jakieś pytania lub jesteś zainteresowany ofertą, wypełnij formularz i dowiedz się więcej!

Pozycjonowanie lokalne w Katowicach – dlaczego warto?

Lokalne pozycjonowanie stron nakierowane jest na dotarcie do klientów z danego obszaru. Jeżeli posiadasz firmę na terenie Katowic, restaurację, salon fryzjerski, kancelarię, gabinet lekarski czy też oferujesz inne lokalne usługi, działania SEO pozwolą Ci wyprzedzić konkurencję i stać się liderem branży w danej lokalizacji. Pomagają w tym odpowiednio dobrane frazy, najczęściej wyszukiwane przez użytkowników, np. adwokat Katowice, dentysta Katowice Ligota czy laryngolog dziecięcy Katowice. Optymalizacja treści, nagłówków i meta danych pod tego typu słowa kluczowe pomogą Twojej stronie znaleźć się na pierwszych pozycjach w Google, co pozwoli na pozyskanie potencjalnego klienta.

Na lokalne SEO składają się również inne działania, takie jak dodanie firmy do Google Maps i lokalnych katalogów, optymalizacja znaczników mikrodanych i wizytówki Google czy też pozyskiwanie backlinków z podobnych tematycznie stron. Wyszukiwarka Google działa w połączeniu z geolokalizacją – dzięki odpowiednim optymalizacjom trafią do Ciebie klienci z bliższej i dalszej okolicy Katowic. Prócz pozycjonowania strony zajmujemy się również skutecznymi kampaniami Google Ads czy Meta Ads – zapraszamy do kontaktu!

Pozycjonowanie stron internetowych – korzyści

Pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce Google może przynieść długofalowe korzyści, takie jak:

  • zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania Google,
  • zwiększenie ruchu organicznego na stronie,
  • prześcignięcie lokalnej konkurencji,
  • wysokie pozycje fraz kluczowych,
  • strona przyjazna zarówno użytkownikom, jak i algorytmom Google,
  • wzrost przychodów i zainteresowania usługami,
  • zwiększenie świadomości marki,
  • wyższe wskaźniki konwersji.

Działania SEO, jakie podejmujemy

Analiza strony i konkurencji

Przeprowadzona analiza strony oraz liderów w branży pozwoli na ukierunkowanie przyszłych działań. Dzięki analizie konkurencji poznajemy sposoby ich promocji.

Audyt SEO

Pierwszy krok do wysokiej pozycji w wyszukiwarce to profesjonalna analiza strony internetowej pod kątem technicznym, którą wykonują dla klienta nasi specjaliści. Oferujemy audyt SEO zarówno w ramach ogólnej współpracy, jak i jako jednorazową usługę.

Regularna optymalizacja

Dopracowanie technicznej części strony, znaczników meta, usunięcie błędnych podstron, przekierowań itp. Optymalizacja treści może trwać przez cały okres współpracy.

Zarządzanie contentem

Odpowiednia kreacja oraz optymalizacja treści na stronie pod słowa kluczowe pozwala nie tylko na zwiększenie jej widoczności w wyszukiwarce Google, ale i również przyciągnięcie użytkowników na stronę.

Content marketing

Odpowiednia treść, np. w postaci bloga, jest pierwszym krokiem do sukcesu, jednak utworzoną treść należy wypromować poprzez tzw. działania on-site (np. linkowanie wewnętrzne) oraz off-site (np. w social mediach).

Link Building

Budowa skutecznego profilu odnośników do pozycjonowanej strony jest sztuką samą w sobie, dlatego warto powierzyć to działanie ekspertom, gdyż linki niskiej jakości mogą powodować efekt odwrotny niż zamierzony.

Jak przebiega proces pozycjonowania z RankHouse?

Analiza potencjału współpracy

Naszą współpracę rozpoczynamy od analizy potencjału strony, przedstawieniu propozycji sugerowanych działań oraz szczegółów współpracy.

Formalności

Po ustaleniu szczegółów współpracy, podpisujemy umowę i rozpoczynamy działania.

Dobranie słów kluczowych

We współpracy z klientem wybieramy słowa kluczowe, pod które będziemy pozycjonować stronę.

Analiza SEO

Wykonujemy profesjonalną analizę strony pod kątem technicznym i sugerujemy działania, które należy wykonać.

Zaplanowanie działań

Planujemy harmonogram wykonywanych działań, uwzględniając priorytety na pierwszym miejscu.

Regularna optymalizacja strony i link building

Na bieżąco optymalizujemy i tworzymy treść na stronę, sugerując kolejne działania i optymalizacje.

Agencja SEO Katowice – zapraszamy do kontaktu!

Jeżeli szukasz agencji SEO, która pomoże Ci w pozycjonowaniu stron internetowych lub sklepów internetowych na terenie Katowic, jesteśmy do twojej dyspozycji! Posiadamy blisko 20-letnie doświadczenie, a nasi specjaliści dysponują ogromną wiedzą w zakresie SEO, w czym dodatkowo pomagają im profesjonalne narzędzia. Podejmujemy się optymalizacji z różnych branż. Działamy zarówno na terenie Katowic, jak i całej Polski. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię pozycjonowanie sklepu internetowego, czy też strony www pod kątem SEO, pomożemy Ci zdobyć jak najlepsze wyniki i zwiększyć zainteresowanie Twoja ofertą. Pozycjonowanie stron Katowice – napisz do nas już dziś!

W czym możemy pomóc?