Pozycjonowanie stron B2B

Pozycjonowanie stron B2B (business-to-business) to optymalizacja stron internetowych firm, które sprzedają swoje produkty lub usługi innym firmom. Dzięki działaniom SEO możliwe jest szybsze dotarcie do klientów biznesowych poprzez zwiększenie widoczności witryny w Google na odpowiednie słowa kluczowe. Dowiedz się, jakie podejmujemy działania w zakresie pozycjonowania strony internetowej firm B2B!

Zostaw kontakt do siebie
Chcę otrzymać od firmy RankHouse Sp. j. z siedzibą w Gliwicach, przy ul. Zwycięstwa 14, 44-100 Gliwice, na podany adres mailowy informacje o charakterze marketingowym i promocyjnym (w tym obejmujące informacje handlowe).*

Pozycjonowanie stron B2B z nami to:

Elastyczny przebieg, skuteczne działania

Comiesięczny raport efektywności

Przejrzysta umowa współpracy

Na czym polega pozycjonowanie stron B2B?

Pozycjonowanie firm B2B jest nastawione przede wszystkim na grupę docelową. Należy sprecyzować firmy, do których chcesz dotrzeć. Klienci biznesowi różnią się od typowych użytkowników tym, że chcą dokładnie poznać usługę i szczegółowo zaznajomić się z tematem, zanim wyślą zapytanie ofertowe. Dlatego tak ważne jest budowanie wizerunku firmy jako eksperta w swojej dziedzinie. Odpowiednio dobrane słowa kluczowe, które są specyficzne dla danej branży, a także frazy z długim ogonem, które odpowiedzą na pytania klientów, to pierwszy krok do sukcesu. Poza tym należy też wykonać standardowe optymalizacje techniczne, by strona internetowa stała się przyjazna algorytmom Google.

Skuteczne pozycjonowanie stron B2B wymaga długoterminowej strategii, eksperckich treści i regularnych działań, aby poprawić widoczność w wynikach wyszukiwania i przyciągnąć odpowiednich klientów biznesowych. Dlatego jeżeli szukasz sposobów na dotarcie do konkretnej grupy docelowej, postaw na naszą agencję SEO! Kilkunastoletnie doświadczenie, duża wiedza i profesjonalne narzędzia SEO pomagają nam w jak najlepszym dopasowaniu działań do specyfiki Twojej branży. Masz pytania? Zapraszamy do wypełnienia formularza!

Korzyści z pozycjonowania (SEO) dla firm B2B

  • zwiększenie widoczności witryny w wyszukiwarce na odpowiednio dobrane słowa kluczowe,
  • budowanie wizerunku eksperta,
  • zwiększenie świadomości marki,
  • dotarcie do sprecyzowanego odbiorcy,
  • przewaga nad konkurencją,
  • poprawa współczynnika konwersji,
  • rozbudowa eksperckich treści na stronie,
  • witryna przyjazna wyszukiwarce Google,
  • długotrwałe rezultaty.

Działania SEO, jakie podejmujemy

Audyt SEO

Pierwszy krok do wysokiej pozycji w wyszukiwarce to profesjonalna analiza strony internetowej pod kątem technicznym i treści, którą wykonują dla klienta nasi specjaliści. Oferujemy audyt SEO zarówno w ramach ogólnej współpracy, jak i jako jednorazową usługę.

Analiza grupy docelowej

Przeprowadzona analiza grupy docelowej pozwoli na ukierunkowanie przyszłych działań i dotarcie do sprecyzowanej, wąskiej grupy odbiorców w postaci zainteresowanych Twoimi usługami klientów biznesowych.

Regularna optymalizacja

Dopracowanie technicznej części strony, znaczników meta, usunięcie błędnych podstron, przekierowań, dodanie znaczników mikrodanych itp. pozwoli na optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki i poprawę jej wartości w oczach algorytmów Google.

Zarządzanie contentem

Odpowiednia kreacja oraz optymalizacja treści na stronie pod słowa kluczowe pozwala nie tylko na zwiększenie jej widoczności w wyszukiwarce Google, ale i również przyciągnięcie konkretnych klientów na stronę. Optymalizacja treści może trwać przez cały okres współpracy.

Eksperckie treści

Pomożemy Ci stworzyć treści, które sprawią, że zyskasz wizerunek eksperta w swojej dziedzinie. Będą to zarówno opisy kategorii, jak i odpowiadające na pytania klientów artykuły blogowe. Utworzoną treść należy wypromować poprzez tzw. działania on-site (np. linkowanie wewnętrzne) oraz off-site (np. w social mediach).

Link Building

Budowa skutecznego profilu odnośników do pozycjonowanej strony jest sztuką samą w sobie, dlatego warto powierzyć to działanie ekspertom, gdyż linki niskiej jakości mogą powodować efekt odwrotny niż zamierzony.

Dlaczego warto pozycjonować strony B2B właśnie z nami?

analiza

Odpowiednie techniki

Stosowane przez nas metody opieramy o najnowsze i bezpieczne techniki SEO, które minimalizują ryzyko spadku pozycji i znacznie zwiększają szansę na wzrost widoczności witryny.

seo

Konsultacje SEO

W ramach abonamentu otrzymujesz od nas darmową konsultację, podczas której możemy wytłumaczyć Ci aspekty podjętych kroków, zasugerować dodatkowe zmiany na stronie czy też wytłumaczyć ewentualne niezrozumiałe kwestie w raporcie.

google

Raportowanie efektów

Wykorzystujemy najlepsze narzędzia do raportowania efektów naszych prac, jak m.in. Google Search Console, Google Analytics, Ahrefs czy Senuto.

sugestie

Profesjonalne doradztwo

Stale analizujemy i monitorujemy stronę, oferując sugestie dotyczące tego, co warto poprawić, aby przyciągnąć więcej klientów.

Jak przebiega proces pozycjonowania z RankHouse?

Analiza potencjału współpracy

Naszą współpracę rozpoczynamy od analizy potencjału strony, przedstawieniu propozycji sugerowanych działań oraz szczegółów współpracy.

Formalności

Po ustaleniu szczegółów współpracy, podpisujemy umowę i rozpoczynamy działania.

Dobranie słów kluczowych

We współpracy z klientem wybieramy słowa kluczowe, pod które będziemy pozycjonować stronę.

Analiza SEO

Wykonujemy profesjonalną analizę strony pod kątem technicznym i sugerujemy działania, które należy wykonać.

Zaplanowanie działań

Planujemy harmonogram wykonywanych działań, uwzględniając priorytety na pierwszym miejscu.

Regularna optymalizacja strony i link building

Na bieżąco optymalizujemy i tworzymy treść na stronę, sugerując kolejne działania i optymalizacje.

Kodeks działań

W RankHouse od początku zapewniamy Państwu kompetentne, profesjonalne
i transparentne podejście oraz informujemy o potencjalnym sukcesie współpracy.

1

Wiedza i doświadczenie

2

Profesjonalne doradztwo

3

Współpraca z klientem

4

Regularne działania

Zaufali nam

Najczęstsze pytania

W czym możemy pomóc?