Bezpłatna wycena
Bezpłatna wycena

Pozycjonowanie sklepu internetowego - porady oraz cennik

Zamów wycenę audytu lub skutecznego SEO dla Twojego sklepu internetowego

Wyceń pozycjonowanie sklepu

 

Wstęp

Pozycjonowanie sklepów internetowych wymaga szerokiego i indywidualnego podejścia, dlatego “standardowe” pozycjonowanie najczęściej się nie sprawdza. To, w jakiej branży działa sklep internetowy i kim są potencjalni klienci, często definiuje szereg indywidualnych kwestii związanych z optymalizacją sklepu internetowego w zakresie treści czy aspektów technicznych jak np. odpowiednia architektura informacji. W wielu przypadkach, błędnie dobrane słowa kluczowe oraz wspomniana architektura nie trafiają w intencję kupującego, a co za tym idzie - skutecznie obniżają sprzedaż a samo wypozycjonowanie sklepu staje się niezwykle trudne.

Tym krótkim wpisem, chcę zaprezentować kilka aspektów dotyczących podejścia do pozycjonowania sklepów internetowych i rozjaśnić trochę te kwestie osobom, które już działają lub dopiero zaczynają działać w e-commerce. Przedstawię kilkanaście porad (które typowy audyt SEO niekoniecznie będzie zawierał), od czego warto zacząć, jakie są szacunkowe koszta takiego procesu, a w niedalekiej przyszłości (w osobnym wpisie)  wyjaśnię różnice pomiędzy tradycyjnym podejściem a podejściem odpowiednim dla eCommerce.

Nie masz czasu na czytanie? Napisz do mnie na biuro@rankhouse.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego, a chętnie udzielę Ci kilku darmowych wskazówek.

 

Pozycjonowanie sklepu internetowego - od czego zacząć?

 

Platforma sklepu internetowego

W przypadku, gdy dopiero zaczynasz myśleć o wyborze platformy swojego sklepu internetowego, doszedłeś do wniosku zapewne, że dobrze by było znaleźć możliwie najlepszą, tak aby osiągała wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Muszę Cię jednak rozczarować - nie ma idealnego rozwiązania, a każda z platform ma swoje wady i zalety, zarówno w aspektach optymalizacji pod wyszukiwarki jak i w aspektach czysto organizacyjnych.

Na rynku jest sporo platform i decyzja o wyborze tej odpowiedniej, musi być przede wszystkim podyktowana z perspektywy Twoich potrzeb czy wymagań. Platforma moim zdaniem w pierwszej kolejności powinna sprostać wymaganiom technicznym i organizacyjnym, a dopiero następnym aspektem może być jej przystosowanie pod Google, zatem ostateczny wybór pozostawiam Tobie.

 

Możliwości optymalizacyjne

Nim wybierzesz platformę czy zaczniesz pozycjonować istniejący sklep, sprawdź czy posiada niżej wymienione funkcjonalności. Dowiesz się tego z instrukcji lub firmy, tworzącej Twój sklep.

 • możliwość modyfikacji meta tagów, zwłaszcza title oraz description zarówno dla produktów jak i kategorii,
 • możliwość wprowadzania opisów dla kategorii / podkategorii, 
 • możliwość uruchomienia bloga,
 • możliwość przypisania tych samych produktów do kilku kategorii (jeżeli taka sytuacja występuje możemy narazić się na duplikację treści),
 • moduł opinii dla produktów

Wyżej przedstawione elementy to niezbędne minimum, aby pozycjonować sklep. Kluczowymi aspektami na bardziej konkurencyjnym rynku, mogą również okazać się:

 • możliwość ustawienia tagów kanonicznych,
 • dodatkowe meta tagi robots: jak noindex, follow (najczęściej stosowane dla filtrów czy paginacji)
 • mikroformaty,
 • przy sklepie wielojęzycznym hreflang.

    Z perspektywy nie tylko samego pozycjonowania sklepu internetowego, ale i również czystej użyteczności - tak aby współczynnik konwersji był możliwie najwyższy -  należy zadbać o stabilny i szybki serwer. Dla platform takich jak Magento najczęściej stosuje się serwery dedykowane. Sklep oparty na Prestashop przy kilkunastu tysiącach produktów poradzi sobie doskonale na typowym hostingu. Dla platform jak Shoper, eSklep (wcześniej Click Shop firmy Home S.A.), IAI Shop mogą wystarczające okazać się infrastruktury bezpośrednio przygotowane przez ich twórców lub również jak w przypadku Presta - hosting (najlepiej z dyskami SSD - NVMe).

Skontaktuj się i poznaj nasz cennik

Słowa kluczowe

Jak odpowiednio dobrać słowa kluczowe dla swojego sklepu, to na pewno temat na całkowicie osobny wpis, jednak postaram się ten proces troszkę przybliżyć oraz pokazać w kilku prostych krokach możliwości doboru słów kluczowych używając narzędzia Google Search Console, Ahrefs.com oraz Senuto.com. Na początku jednak chciałbym zaznaczyć, że moim zdaniem słowa powinny podlegać kwartalnej weryfikacji. Regularne podejście do tej czynności, pozwoli nam być na bieżąco z pojawiającymi się odmianami słów czy też - jak to czasami bywa - obserwować zmieniające się trendy.

 

Intencja użytkownika oraz geolokalizacja

Warto w pierwszej kolejności sprawdzić aktualne wyniki w Google dla wybranych przez siebie słów kluczowych, sprawdzić jaką intencję wg. wyszukiwarki ma większość wyszukujących, czy występuje tzw. geolokalizacja oraz z jaką konkurencją przyjdzie nam się mierzyć. 

 

Google Search Console

Na początek warto sprawdzić na jakie słowa aktualnie notujemy widoczność oraz wejścia - dadzą nam obraz aktualnej sytuacji a wiele z nich może się stać okazją do prostej i szybkiej wygranej, dzięki prostym zabiegom optymalizacyjnym. Na podstawie Google Search Console możemy w prosty i szybki sposób sprawdzić wszystkie słowa, w zakładce skuteczność. Na potrzeby wpisu posłużymy się realnym sklepem internetowym, z branży gastronomicznej.

Oprócz słów kluczowych, możemy analizować również łączną ilość wyświetleń, kliknięć, współczynnik CTR oraz na jakich pozycjach się znajdujemy.

Tutaj warto przejrzeć najczęściej wyświetlane strony, zapytania i pozycje, dzięki temu zlokalizujesz frazy, które np. znajdują się już w miarę blisko pierwszej piątki wyników i stosunkowo niewielkim nakładem pracy nad treścią czy linkami podniesiesz ich pozycje, a co z się z tym wiąże, uzyskasz większą ilość kliknięć, a może nawet sprzedaży.

 

Google Planer Słów Kluczowych (Keywords Planner)

Z tego narzędzia możemy skorzystać tylko w przypadku, gdy utworzyliśmy konto Google Ads oraz przykładową kampanię (nie musimy wpłacać środków na konto, jednak powyższe działania są wymagane).

Dla podanego słowa kluczowego, narzędzie to podaje nam inne sugerowane i pochodne, można je dowolnie filtrować i sprawdzać szacowane koszta kliknięcia w reklamach Google.

Ahrefs.com

To już narzędzie premium i głównie wykorzystywane w kontekście linków, jednak jest już na tyle rozbudowane, że idealnie sprawdza się również do keyword researchu, czyli analizy słów kluczowych. W bardzo łatwy sposób przeanalizujemy zwroty wybrane przez siebie oraz używane przez naszą konkurencję.

Senuto - słowa kluczowe konkurencji

Zarówno w narzędziu Ahrefs jak i Senuto, możemy podejrzeć słowa kluczowe oraz pozycje konkurencji. Do tego będą nam potrzebne adresy ich stron, jeżeli je posiadamy, to sprawa sprowadza się do wprowadzenia ich domen i wybrania odpowiedniej pozycji w menu. Jeżeli jednak nie mamy domen lub po prostu nie znamy konkurencji, oba narzędzia nam pomogą i z tym problemem.

W zależności od przyjętej strategii i celu, możemy analizować słowa kluczowe w różnych kombinacjach. Przykładowo możemy chcieć zobaczyć frazy, na które widoczny jest konkurencyjny sklep internetowy, a nasz nie lub odwrotnie.

Możemy również porównać swoje pozycje do pozycji konkurencji, dla wybranego zakresu np. TOP20

Optymalizacja i pozycjonowanie sklepu internetowego

Temat jest dość szeroki i na pewno na książkę sporych rozmiarów, jednak postaram się przytoczyć pokrótce najważniejsze moim zdaniem elementy, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

 

Struktura sklepu

Architektura informacji to pierwszy aspekt, który należy przemyśleć przed dodaniem jakiegokolwiek produktu, gdyż to właśnie odpowiednia struktura sklepu jest jedną z największych bolączek sklepów internetowych. Nazewnictwo kategorii często ustalane bywa według uznania właściciela sklepu lub - co gorsza - jest zaimportowane z gotowej bazy danych hurtowni. Taki

Zdarza się, że właściciele sklepów importują wszystko od swoich dostawców/hurtowni, ze swoich stanów magazynowych, wraz z nazewnictwem kategorii i podkategorii, jednak w wielu przypadkach to podejście okazuje się być problematycznym i najczęściej wymaga znacznej korekty. 

Problem pojawia się w momencie rozpoczęcia analizy słów kluczowych, a wtedy najczęściej zauważamy rozbieżność między słowami kluczowymi, które wyszukują potencjalni klienci a np. nazewnictwem kategorii a nawet i produktów.

Posłużę się przykładem, dla lepszego zobrazowania - w wielu branżach mamy specyficzne rodzaje czy też właściwości danych produktów, np. w branży gastronomicznej - piece do pizzy opalane drewnem. Struktura wielu sklepów, które spotkałem podczas analizy przeprowadzanej dla jednego z naszych klientów, miała umieszczone te produkty w jednej, zbiorczej kategorii dla wszystkich pieców jak do chleba czy cukiernii lub w filtrach (które jeszcze dodatkowo nie były indeksowane w Google, co skutecznie uniemożliwiało odpowiednią optymalizację). Architektura jest sprawą indywidualną i nie ma jednego złotego sposobu, gdyż jej ostateczną i prawidłową postać determinuje wiele czynników.

Dla przykładowego produktu może, odpowiednia struktura mogłaby wyglądać następująco:

Poprawna:
Strona Główna / Wyposażenie Pizzeri / Piece do pizzy / Opalane drewnem

W powyższym przykładzie, wiemy, że kategoria odpowiada wyposażeniu pizzeri i sprzedaje piece do pizzy opalane drewnem. Kategorie możemy odpowiednio (jeżeli tego wymagają) nasycić treścią.

Błędna:
Strona Główna / Category / Wyposażenie / Piece

W powyższym przykładzie, nie wiemy jakiego rodzaju są to piece oraz do czego służą. Błędem też może być wrzucenie wszystkich pieców do jednej kategorii, gdyż nie damy rady odpowiednio zoptymalizować podstrony pod wyszukiwane słowa kluczowe. 

Struktura musi być odpowiednio przemyślana, napisana pod intencję i słowa kluczowe wpisywane przez użytkowników. Należy unikać duplikowania nazewnictw kategorii, a gdy już takie muszą wystąpić, to odpowiednio zróżnicować meta tytuły i ewentualne opisy.

 

Meta tagi dla kategorii i produktów

Meta tytuły i opisy (meta title & meta description) dla kategorii warto przemyśleć i budować je możliwie pod wyszukiwarkę (oczywiście nie zapominając o użytkowniku

Meta tagi w przypadku produktów najlepiej, gdy będą się generować automatycznie, zwłaszcza, gdy mamy produktów setki czy tysiące. W przypadku gdy skupiamy się na wąskim segmencie, najczęściej możemy pozwolić sobie na bardziej indywidualne podejście i zastosowanie unikalnych meta tagów dla tych kilkunastu czy kilkudziesięciu produktów i wydaje się to wtedy ekonomicznie uzasadnione.

Tutaj szerszy opis, jak przygotować meta tagi dla sklepu internetowego

 

Treści w sklepie internetowym

    Treści w sklepach internetowych to niestety odwieczny dylemat. Czy w ogóle je potrzebujemy, a jeżeli tak to czy pisać unikalne czy może jednak standardowe opisy producenta wystarczą? Oczywiście dla Google, wszystko co unikalne ma wartość a co za tym idzie treść powielona na setkach innych stron internetowych już nie do końca.

 

Opisy kategorii i podkategorii

Podejście do treści na kategoriach i podkategoriach warto rozpocząć od analizy wyników wyszukiwania na interesujące nas słowa kluczowe, gdyż treść na tego typu podstronach nie zawsze jest potrzebna. Najczęstszą intencją użytkownika (z punktu widzenia użyteczności) jest chęć przejrzenia produktów oraz cen i to powinno być dla nas priorytetem.

Do analizy treści i stron, które zajmują wysokie pozycje na interesujące nas słowa możemy podejść w sposób ręczny lub częściowo zautomatyzowany, jeżeli robimy to na większą skalę. Sposób ręczny oczywiście polega na przejrzeniu sklepów z pierwszej strony wyników w Google i sprawdzeniu, czy i jaka treść się na nich znajduje. Jak długie są treści, jakie posiadają nasycenie słowami kluczowymi, jakie popularne zwroty się na nich znajdują. W tej analizie pomoże nam darmowa wtyczka do przeglądarki SEO Quake. W analizie sugerujemy pominąć takie strony jak duże portale ogłoszeniowe (allegro, olx …), gdyż w ostatnich latach to one wiodą prym w zajmowaniu wysokich pozycji, jednak znaczne ilości ogłoszeń, które na nich występują znacznie zaburzają statystykę.
 

W podejściu bardziej masowym i automatycznym, pomoże nam narzędzie SurferSEO czy SerpWorx, które sprawdzi dla nas dziesiątki innych parametrów.

Dla słowa “garnitury męskie”, narzędzie SurferSEO widzi sporą korelację i pokazuje, że średnia ilość wyrazów dla pierwszej strony wyników wynosi ok. 1650. Trzeba mieć na uwadze, że narzędzie zlicza całą zawartość strony. W tym wszystkie produkty, menu, opinie (jeżeli występują) … etc

Po ustaleniu jak długie i co mają zawierać treści, napisz je i umieść pod produktami lub w bocznym pasku.

Opisy produktów

Opisy produktów w sklepie, mają przede wszystkim służyć klientom i to ich należy mieć w pierwszej kolejności na uwadze. Odnośnie ich unikalności, to jeszcze kilka lat wstecz, sugerowalibyśmy napisanie unikatowych opisów przynajmniej najważniejszych produktów w sklepie internetowym na unikalne, jednak przy obecnych trendach (2019), bardziej skłaniamy się ku uzupełnieniu podstron z produktami o wartość dodaną. Najlepiej sprawdzają się opinie użytkowników, dodatkowe - unikalne - zdjęcia, recenzje czy nawet krótkie wideo. Przy produktach mocno konkurencyjnych podane wyżej sugestie są tzw. must have.

 

Duplicate oraz thin content

Duplicate content to nic innego jak powielona treść, należy jej unikać w obrębie sklepu. Starajmy się, aby produkty oraz kategorie miały możliwie najniższy współczynnik zduplikowanej treści. W przypadku gdy kopiujemy opisy od producentów, to postarajmy się wprowadzić jakąś wartość dodaną, o której wspominaliśmy wcześniej.

 

Dane strukturalne / Rich Snippets / Fragmenty rozszerzone

Pozycja obowiązkowa dla każdego sklepu. Wiele studium przypadku, pokazało, że poprawnie wdrożone fragmenty rozszerzone na sklepie zwiększają ilość wejść z wyników organicznych (CTR), budzą większe zaufanie, mogą też zmniejszyć współczynnik odrzuceń a nawet zwiększyć sprzedaż. Dane strukturalne to nic innego jak odpowiednio wdrożony kod źródłowy na stronie, który pozwala lepiej wyszukiwarce zrozumieć i skategoryzować daną treść na stronie. W przypadku sklepów internetowych, najczęściej stosowanym jest “Product”, który pozwala pokazywać stan magazynowy, cenę oraz co ważne ocenę. To właśnie ocena pokazuje tzw. “gwiazdki”, które najskuteczniej przyciągają oko potencjalnych klientów.

 

    Większość platform e-commerce posiada odpowiednio wdrożone Schema markup dla Produktu lub oferują stosunkowo niedrogie moduły. Jak wygląda składnia danej strukturalnej i wszystkie inne można przeglądać na stronie https://schema.org

 

Linkowanie wewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne to nic innego jak linki w obrębie jednego serwisu, gdzie przykładowo z wpisu na blogu lub kategorii/produktów pokrewnych tworzymy odnośnik do innej podstrony. Tego typu linkowanie jest jedną z najchętniej wykorzystywanych technik optymalizacji w przypadku sklepów i portali internetowych, dzięki swobodzie stosowania i pełnej kontroli. Możemy swobodnie używać słów kluczowych w treści linka, wzmacniając tym daną podstronę. Linkowanie wewnętrzne może również wspomóc indeksowanie podstron czy nawet zmniejszyć współczynnik odrzuceń w Google Analytics.

W przypadku sklepów internetowych, najlepszą strategią wydaje się być odpowiedni wpis na blogu, przykładowo z zestawieniem “TOP 11 najlepszych garniturów męskich na lato 2019”, w którym umieścimy swoje odpowiednie produkty w formie graficznej + oczywiście bezpośrednie linki w tekstem na odpowiednie frazy kluczowe.

 

Kanibalizacja słów kluczowych

Kanibalizacja słów kluczowych jest w ostatnim czasie najczęściej spotykanym przeze mnie problem w sklepach internetowych. Problem pojawia się w momencie, gdy dla danego słowa kluczowego, posiadamy więcej niż jedną podstronę w obrębie naszego sklepu.

Najczęściej, taki stan rzeczy powoduje mało różniące się warianty produktów czy zbyt wąskie kategorie. To powoduje, że pod kluczowe dla nas wyrażenie, może występować więcej niż jedna podstrona. Wyszukiwarka Google wybiera tą “najważniejszą” wedle swojego uznania, a to nie zawsze jest w zgodzie z naszą wizją, dlatego warto regularnie sprawdzać czy ten problem u nas nie występuje.

Najprostszą metodą sprawdzenia czy dany serwis lub sklep posiada więcej niż jedną stronę pod dane słowo kluczowe, można za pomocą prostego zapytania do wyszukiwarki site:adres-strony.pl “słowo kluczowe”. Czy występuje kanibalizacja jesteśmy również w stanie sprawdzić w Google Search Console w zakładce “Skuteczność” wybieramy interesujące nas słowo kluczowe, następnie zaznaczamy u góry opcję “Średnia pozycja” i przechodzimy na dole na zakładkę “Strony”.

 

Postaraj się aby na najważniejsze dla Ciebie wyrażenia posiadać jedną, bardzo dobrze zoptymalizowaną podstronę, w innym przypadku możesz napotkać wspomniane problemy.

 

Content Marketing

Odpowiednia strategia content marketingu (czyli marketingu treści) dla naszego sklepu, to nie tylko kreowanie swojego wizerunku na eksperta w branży, ale również sposób i rodzaj przekazywanych komunikatów Twoim potencjalnym klientom. Komunikacja oczywiście nie musi odbywać się w jedną stronę, gdyż publikowane treści np. w obrębie bloga z możliwością komentowania, pozwala na obustronną wymianę zdań. Tematu na pewno tym krótkim wpisem nie wyczerpię, jednak jedną z skuteczniejszych form content marketingu jest tworzenie treści na własnym blogu a następnie promocja tej treści przez media społecznościowe, Google czy gościnne wpisy na zaprzyjaźnionych portalach.

Na własnym blogu, na który możemy dowolnie kreować treści i trafiać w intencje użytkowników i rozwiązywać ich typowe “problemy”. Tutaj z pomocą przychodzi narzędzie www.answerthepublic.com, który dla podanego słowa kluczowego, zwróci nam pytania do niego się odnoszące. Dzięki posiadaniu tej wiedzy, jesteśmy w stanie dowiedzieć się jakie klienci zadają pytania, no i oczywiście, możliwie najlepiej na nie odpowiedzieć.

    Przykładowo dla zapytania “garnitur” padają takie pytania:

 • Jak dobrać garnitur męski?
 • Jak wyprać / wyprasować garnitur?
 • Gdzie kupić garnitur na studniówkę?

Pytań oczywiście jest znacznie więcej, a wiele dodatkowych pojawi się w komentarzach, co może stanowić kolejne inspiracje do tematów na bloga.

Przeczytaj jak tworzyć wpisy na bloga

 

Influencer współpraca

Będąc zaangażowanym użytkownikiem internetu oraz mediów społecznościowych, jesteśmy w stanie wytypować osoby, które są aktywne w podobnej tematyce. Najczęściej udzielają się na Instagramie, YouTube’ie czy Facebook’u. Takie osoby to tzw. “Influencerzy”, a to osoby, które mają stworzoną już pewną społeczność wokół swojej osoby i mogą mieć wpływ na ich decyzje zakupowe, co może tworzyć okazję dla Ciebie.

Podjęcie współpracy z influencerem jest dobrym kierunkiem, jednak z doświadczenia wiem, że warto taką osobę wcześniej dobrze zweryfikować, ze względu na sporą ilość osób o bardzo słabym potencjale. Dobrze jest też nie oczekiwać za wiele po takiej współpracy, a traktować to jako testowanie potencjalnych kanałów sprzedażowych.

 

Link building

Kolejnym aspektem, który nie może zostać pominięty w procesie pozycjonowania sklepu internetowego to oczywiście linki zwrotne. Link building dla sklepów internetowych jest dość ciężkim i czasochłonnym zajęciem, wymaga nieszablonowego podejścia i odpowiedniego researchu. Jeżeli chodź trochę interesujesz się pozycjonowaniem stron, domyślasz się, że trudno jest skalować jakościowe linki i nie wystarczy znaleźć strony czy też blogi powiązane tematycznie z naszą branżą i umieścić z nich odnośnik do sklepu. 

Jak pozyskiwać linki do sklepu www?

Naturalne czy też łatwe pozyskiwanie linków jest praktycznie niemożliwe dopóki nie posiadasz własnej społeczności lub relacji z influencerami / blogerami, zatem aby pozyskać linki do swojego sklepu będziesz się musiał napracować i przygotować odpowiedni budżet lub przygotować jeszcze większy budżet :)

 

9 pomysłów na zdobycie linków: 

 1. wideo recenzje produktów, 
 2. bardzo dobre artykuły i recenzje dotyczące artykułów, 
 3. portale z listami sklepów internetowych z specyficznych nisz, 
 4. wpisy na blogu rozwiązujące problemy i zagadnienia klientów, 
 5. udzielanie się w formie komentarzy na forach oraz blogach, 
 6. sponsoring lub patronat konkursów/przedsięwzięć, 
 7. czynny udział w konferencjach / targach, 
 8. wykup miejsca reklamowego w lokalnych i jakościowych portalach czy też katalogach,
 9. znajdź nie podlinkowane wzmianki na temat Twojego sklepu i skontaktuj się z twórcą treści, aby umieścił link

 

Jak linkować?

 • do bloga (z niego do kategorii / produktów)
 • do kategorii (linkowanie wewnętrzne)
 • do konkurencyjnych produktów

 

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego ?

Na cenę pozycjonowania sklepu internetowego ma wpływ kilka czynników. W początkowej fazie - jaką jest optymalizacja - może okazać się, że sklep wymaga istotnych zmian technicznych, które powodują pierwsze inwestycje. Na chwilę obecną jednak, większość skryptów posiada minimalne funkcjonalności jak modyfikacja meta tagów, możliwość umieszczenia treści w kategoriach, tworzenia dodatkowych podstron czy też bloga a to z kolei pozwala na minimalny start.

Do możliwych składowych ceny pozycjonowania sklepu można zaliczyć:

 • Początkowy audyt SEO,
 • praca programisty / dewelopera,
 • dodatkowo płatne SEO moduły czy wtyczki rozszerzające funkcjonalność,
 • kreacja contentu na bloga,
 • regularny research słów kluczowych (przy setkach czy tysiącach produktów, prawie niemożliwe jest wykonać tą pracę jednorazowo, dlatego ważne jest cykliczne ich monitorowanie i dopracowywanie),
 • stała optymalizacja opisów produktów / kategorii,
 • link building,
 • % udział w narzędziach premium czy to do researchu czy monitoringu,
 • regularna analiza postępów i reagowanie na zachodzące zmiany,
 • ewentualne reoptymalizacje,
 • budowanie linków wewnętrznych,
 • modyfikacja tytułów i meta description
 • ... itd

Na przykład pozycjonowanie Prestashop, na samym początku może wiązać się z kosztami dodatkowych modułów, których ceny są wyrażone w euro. Najczęściej proponowanymi przez nas dodatkami, są: moduł bloga, wtyczka do cache’owania (np. Page Cache Ultimate) znacznie przyspieszająca sklep, SEO Image, SEO Expert, Google Merchant Center, Google Analytics Enhanced Ecommerce. W pozycjonowaniu sklepów internetowych jak Prestashop najważniejsze jest aby możliwie każdy element analityki czy optymalizacji SEO był dopracowany w możliwie najdrobniejszych szczegółach. Warto przeprowadzić audyt SEO na samym początku, który wykaże wszystkie braki. 

Reasumując: jeden prosty cennik pozycjonowania sklepu nie istnieje. Trudno zatem odpowiedzieć jednoznacznie jaki jest finalny koszt pozycjonowania sklepu internetowego. Cena jak wspomniano wcześniej, zależy od wielu czynników.

Zachęcamy do kontaktu przez formularz, aby poznać szacunkową cenę pozycjonowania

 

Pozycjonowanie sklepu internetowego - krótkie podsumowanie

Poniżej przedstawię krótką check listę, którą warto odhaczyć już na samym początku, gdyż w dłuższej perspektywie czasu to te punkty będą na “wagę złota”.

 

 • Konfiguracja Tag Manager / Google Analytics (z śledzeniem e-commerce - https://support.google.com/analytics/answer/1009612?hl=pl),
 • Weryfikacja w Google Search Console i połączenie danych z Analytics
 • Upewnij się, że możesz utworzyć listę produktów pod porównywarki cenowe oraz pod kampanię produktową w Google Ads 
 • odpowiednio przemyśl i zaprojektuj architekturę sklepu
 • zaplanuj odpowiedni contentu (dlaczego ważny jest blog - prezenty, upominki, pomysł na… )
 • zadbaj o unikalne opisy produktów oraz wartość dodaną dla użytkownika,
 • korzystaj z Google Search Console to analizy słów kluczowych,
 • możliwość umieszczenia opisu kategorii pod listingiem produktów lub w sidebarze, (ważne, aby to produkty były na pierwszym planie)

Powyższa lista będzie uzupełniana w miarę upływu czasu.
 

Jako agencja z 15-letnim doświadczeniem, mieliśmy okazję pozycjonować już szereg różnych platform sklepów internetowych, zaczynając od tych popularnych w Polsce jak Shoper, Prestashop, Magento, Woocommerce (Wordpress) czy IAI. Jednak rosnąca ilość sklepów internetowych pozwoliła nam również nabrać doświadczenia z takimi platformami jak Shopify, eSklep Home.pl (ex. Click Shop), Sote czy Comarch e-Sklep. Dla większości z nim mamy wypracowane dobre praktyki i w naszej pracy staramy się wycisnąć możliwie najwięcej z funkcjonalności, którą dana platforma oferuje.

Napisz do nas, a wyślemy Ci darmowe kilka porad SEO

 

Napisz do nas na biuro@rankhouse.pl a chętnie udzielimy Ci kilku darmowych wskazówek. Od 2005 roku wykonujemy profesjonalne pozycjonowanie sklepów internetowych.

Zobacz także

Reklama gabinetu podologicznego

Na czym polega reklama gabinetu podologicznego? Kliknij tutaj i sprawdź, kiedy warto zainwestować w promocję online! Kompleksowy poradnik.

Festiwal SEO 2022 - nasze podsumowanie

Sprawdź, jakie zagadnienia były poruszane na tegorocznym Festiwalu SEO 2022!

Reklama gabinetu dietetycznego

Na czym polega reklama gabinetu dietetycznego? Kliknij tutaj i sprawdź, kiedy warto zainwestować w promocję online! Kompleksowy poradnik.

Powrót do listy